::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DZIECI DLA MISJI

W naszej parafii w niedzielę misyjną grupa dzieci przygotowała inscenizację o problemach i troskach dzieci z krajów misyjnych. – Obchodzona niedziela misyjna zmobilizowała dzieci na zajęciach z religii oraz na spotkaniach formacyjnych Rycerstwa Niepokalanej do poznania życia rówieśników z innych krajów.

- Dla wielu z nich była to okazja, aby porównać swoje codzienne życie, obowiązki i problemy z tymi jakie przeżywają dzieci w Afryce, Ameryce Południowej czy w Oceanii. Puentą inscenizacji była zachęta do pomocy misjonarzom – poinformowała siostra Wiktoria, odpowiedzialna za przygotowanie inscenizacji.

Ponad to większość dzieci, które tego dnia uczestniczyły we Mszy św. przyszła na niedzielną Eucharystię w przebraniach misyjnych. - Nie zabrakło najmłodszych parafian ubranych w stroje azjatyckie, afrykańskie i południowoamerykańskie. Były także osoby, które ubrały bardzo oryginalne stroje z napisem Europa podkreślając, że wiele krajów naszego kontynentu wymaga także ewangelizacji.

- Cieszę się, że dzieci właśnie w taki sposób wspierają dzieło misyjne Kościoła. W naszej modlitwie pamiętaliśmy o kapłanach z naszej diecezji pracujących na misjach, osobach konsekrowanych oraz misjonarzach świeckich – dodał ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii, który podziękował także rodzicom za zaangażowanie i pomoc w przygotowanie oryginalnych strojów.

Foto: Archiwum parafialne

OBEJRZYJ FILM NA

 

 

  do góry

Dodano: 24 października 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004