::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

RORATY 2020 - CUD NAD CUDAMI

To temat tegorocznych rozważań roratnych w naszej parafii. Zapraszamy codziennie na godz. 6.15 z lampionami i gorącymi sercami, by wspólnie z Maryją oczekiwać na Jezusa.

Mimo pandemii i zdalnego nauczania w wielu szkołach na pierwszych roratach nie zabrakło dzieci, młodych oraz całych rodzin. Respektując limity i wskazania sanitarne wielu wiernych chce brać udział w tradycyjnych adwentowych porannych Mszach św. ku czci Matki Bożej zwanych Roratami.

- Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy planszę na którą dzieci będą wklejały obrazki odwołujące się do tematyki rozważań w poszczególne dni.

Dzieci zachęcamy by na każde Roraty wykonały kolorowe serce, ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz prośbą do Matki Bożej. Każdego dnia wylosujemy trzy serduszka, a do rodziny dziecka, które je wykonało powędruje figurka Matki Bożej Niepokalanej, patronki Adwentu – podkreślał ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii w Janowie Lubelskim.

W przygotowanie spotkań adwentowych włączyły się Siostry Opatrzności Bożej posługujące w janowskiej parafii.

- Mimo wczesnej godziny, w naszej parafii Roraty zaczynają się o 6.15, uczestniczy dość spora liczba osób. Cieszy mnie, że wielu rodziców wraz z dziećmi przychodzi właśnie na tę poranną Mszę św. Dlatego dla najmłodszych uczestników nie może zabraknąć miłych niespodzianek – dodaje proboszcz.

Zapraszamy od poniedziałku do soboty na godz. 6.15.

Tekst i foto: Archiwum parafialne

 

  do góry

Dodano: 30 listopada 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004