::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

„Przez ręce Niepokalanej Maryi, Matki Łaskawej i Różańcowej poświęcamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i ogłaszamy z mocą, że Jedynym Panem i Królem jest Jezus Chrystus Król, Król Miłości i Miłosierdzia, Sprawiedliwości, Prawdy i Pokoju”.

W uroczystym dniu Święta Chrystusa Króla, nasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywała radość w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej w Janowie Lubelskim, z racji XII rocznicy Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w wymiarze osobistym, rodzinnym i społecznym.

22 listopada 2020 roku o godzinie 10.30 uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. celebrowanej przez ks. proboszcza Tomasza Lisa i wikariusza ks. Ireneusza Rząsa, w której modliliśmy się. m.in.; o rozwój dzieła oraz Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w parafiach, Ojczyźnie i świecie, o beatyfikację Sługi Bożej Rozalii Celakównej, o zdrowie szczególnie dla zakażonych covid-19 i całą Służbę Zdrowia, o ustanie pandemii, za zmarłych członków Wspólnoty, a szczególnie za śp. Ewę Nosiadek – założycielkę dzieła Intronizacji w Polsce.

Po komunii św., kapłani odczytali Akt Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów w który włączyła się Wspólnota Intronizacyjna, a także wszyscy uczestnicy Eucharystii.

Wspólny śpiew i modlitwa towarzyszyły temu radosnemu Spotkaniu Eucharystycznemu. Po Błogosławieństwie członkowie Wspólnoty wraz z ks. Proboszczem przy obrazie Chrystusa Króla uwiecznili się na wspólnym zdjęciu.

Króluj nam Chryste!

Tekst i foto: Teresa D. i H.W.

 

 

  do góry

Dodano: 2 grudnia 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004