::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

U ŚWIĘTEGO ANTONIEGO NA KRUCZKU

„Nauczyciel prawdy” – pod takim hasłem odbyła się 13 czerwca piesza pielgrzymka z naszego sanktuarium do kapliczki p.w. Antoniego na Kruczku.

Mimo niesprzyjającej pogody, choć wyczekiwanego deszczu, na wspólne wędrowanie do kapliczki św. Antoniego na uroczysku Kruczek z modlitwą wybrała się grupa parafian oraz gości. Najpierw trasa pielgrzymki wiodła do przydrożnych kapliczek, przy których okoliczni mieszkańcy prosili o błogosławieństwo dla pól, ogródków, sadów i zasiewów. Następnie przy wspólnym śpiewie i modlitwie różańcowej i litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa pielgrzymi dotarli leśnej kaplicy w której przed laty umieszczono figurę św. Antoniego.

Miejsce i kapliczkę do liturgii przygotowała rada parafialna, która opiekuje się tym miejscem. W ostatnich tygodniach obok kaplicy przygotowywano miejsce na umieszczenie krzyża morowego jako wotum wdzięczności za oddalenie pandemii Covid-19. Inicjatorem przedsięwzięcia i fundatorem krzyża był Andrzej Bańka wspomagany przez Piotra Bańkę i Bogdana Jaskowskiego oraz firmy Czesława Wieleby i Jana Powęzki. Krzyż wykonał Krzysztof Jargiło. Po przybyciu pielgrzymów krzyż poświęcił ks. Tomasz Lis, proboszcz. Następnie krzyż ustawiono na wzgórzu obok kapliczki.

Mszy św. ku czci św. Antoniego przewodniczył ks. Piotr Niewrzałek, wikariusz, wraz z ks. Zygmuntem Wnukowskim i ks. Tomaszem Lisem. Po Mszy św. zawierzono rodziny i parafię opiece św. Antoniego.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano: 14 czerwca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004