::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NIEPOKALANA NASZYM WZOREM

Obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia w janowskim sanktuarium rozpoczęły się od nocnego czuwania przed Najświętszym Sakramentem, które rozpoczęło się o w wigilię uroczystości.

– Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne wiele osób nie ma możliwości uczestniczenia w nabożeństwach odprawianych w świątyni lub ma obawy związane w epidemią. Dlatego nasi parafianie wyszli z inicjatywą, aby częściej organizować nocne czuwania indywidualne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Okazją do takiej modlitwy było czuwanie wigilijne przed maryjnym świętem. Zakończyło się ono o północy Mszą św. ku czci Maryi Niepokalanej – poinformował ks. Tomasz Lis, proboszcz.

W samą uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny podczas wieczornej Mszy św. swoje patronalne obchodziły parafialne grupy z Ruchu Światło-Życie. Wieczorną liturgię rozpoczął koncert chóru, który zaprezentował pieśni maryjne oraz Akatyst. Podczas Mszy św. do młodzieżowej grupy oazowej przyjęto 11 osób, którzy złożyli deklarację formowania się w ramach Ruchu Światło-Życie. Otrzymali także pobłogosławioną „foskę” czyli znak przynależności do oazy.

- Było to dla mnie bardzo ważne i piękne wydarzenie. Zdecydowałam się przystąpić do oazy, ponieważ bardzo chcę pogłębiać i umacniać moją wiarę, a zwłaszcza teraz, w trudnych dla nas wszystkich czasach. Jestem szczęśliwa, że należę do tej grupy, bo dzięki temu mogę rozwijać się i pielęgnować w sobie religijne wartości – powiedziała Dominika Flis.

- Nadal brzmią w moich uszach słowa deklaracji składanych przez 11 nowych członków młodzieżowej wspólnoty oazowej, którzy wyrazili swoją gotowość do bycia świadkami Chrystusa i do służenia bliźnim na wzór Matki Bożej Niepokalanej. Przyjęcie „foski”, zewnętrznego znaku przynależności do wspólnoty Ruchu Światło-Życie, było potwierdzeniem wierności charyzmatowi Ruchu, który pozostawił Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Od tej pory młodzi podejmują formację wg przygotowanego programu formacyjnego, zmierzającego do ukształtowania w nich obrazu „Nowego Człowieka”, który prezentuje postawę posiadania siebie w dawaniu siebie Chrystusowi i braciom. Doświadczenia towarzyszenia tym młodym pobudza moją wiarę i nadzieję, że Pan Jezus jest dziś dla wielu Przewodnikiem i Towarzyszem młodzieńczych dróg – podkreśliła siostra Tomasza, moderatorka grupy.

Wspólnej modlitwie towarzyszyła ikona Świętej Rodziny, która rozpoczęła peregrynację po rodzinach, które na terenie diecezji przynależą do Domowego Kościoła. Peregrynacja rozpoczęła się od rodzin zrzeszonych w kręgach rodzin w Janowie Lubelskim.

– To dla nas wyjątkowy dzień, który z jednej strony kieruje nasz wzrok na Maryję Niepokalaną, jako wzór świętości a drugiej strony przypomina nam o korzeniach ruchu, który właśnie Niepokalanej zawierzył ks. Franciszek Blachnicki – dodał ks. Ireneusz Rząsa, parafialny moderator oazy.

Tekst i foto: arch. par.

 

  do góry

Dodano: 10 grudnia 2020 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2020


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004