::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PANU DZIĘKI ODDAWAJMY!

Od kilku lat w uroczystość Objawienia Pańskiego, podobnie jak w wielu miastach w Polsce, w Janowie Lubelskim wyruszał Orszak Trzech Króli, który swój finał miał na miejskim rynku. W tym roku z racji obostrzeń związanych z pandemią, janowska parafia p.w. św. Jana Chrzciciela wybrała jedną z opcji jaką proponowali organizatorzy Orszaku czyli parafialne kolędowanie.

Wierni byli zachęceni do kolędowania rodzinnego w domach. W kościele parafialnym zaś odbyło się kolędowanie przy żłobku i pokłon Trzech Króli, w postaci których wcieliła się młodzież oazowa.

Wspólne kolędowanie rozpoczęło się od przedstawienia jasełkowego, które przygotowały dzieci pod opieką siostry Wiktorii i Anny Kwiecień.

Następnie wspólnie kolędowano uwielbiając nowonarodzonego Jezusa przy akompaniamencie akordeonistów, a śpiew prowadziła grupa oazowa pod kierunkiem siostry Tomaszy. W trakcie wspólnego kolędowania do świątyni wkroczyli Trzej Królowie, którzy przed szopką betlejemską oddali pokłon Dzieciątku Jezus i złożyli dary

Był to bardzo wspaniały i wzruszający wieczór wspólnego kolędowania, a dla dzieci niezapomniany czas podczas którego, mogły poznać tajemnicę Bożego Narodzenia – podkreślała pani Anna, jedna z mam.

Podsumowaniem wspólnego kolędowania w wieczór Trzech Króli był koncert w wykonaniu Chóru Parafialnego pod kierunkiem Marka Sulowskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział w kolędowaniu i wspólną modlitwę.

Foto i tekst: arch. par.

OBEJRZYJ NA YOU TUBE

OBEJRZYJ ZDJĘCIA

 

  do góry

Dodano: 7 stycznia 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004