::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

MOJA DROGA DO SZCZĘŚCIA

Pod takim tematem odbył się parafialny dzień skupienia i wspólnoty Ruchu Światło-Życie w Janowie Lubelskim.

Dzień wspólnoty poprowadził ks. Grzegorz Wasąg, zastępca moderatora diecezjalnego ruchu. Rozpoczęło go zawiązanie wspólnoty oraz konferencja. W spotkaniu uczestniczyli członkowie grupy oazowej działające przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim oraz kilku oazowiczów z innych parafii. Jak podkreśla ks. Grzegorz Wasąg takie dni są niezwykle ważne w całej formacji, bo ukierunkowują jej działania. Jest to także czas budowania wspólnoty i okazja do bycia razem.

- Organizowanie takich parafialnych dni wspólnoty jest niezwykle ważne w całej formacji Ruchu Światło-Życie, bo właśnie wspólnota to podstawa, która pozwala człowiekowi odkrywać swoje powołanie, swoją drogę do szczęścia. I właśnie tematem naszego spotkania była „Droga do spotkania z Bogiem. Moja droga do szczęścia”. Ludzie młodzi szczególnie dziś potrzebują możliwości wspólnego spotkania, pobycia ze sobą w sposób naturalny, chcą poczuć się autentyczni, chcą wyrażać swoje problemy, przemyślenia, zastanawiać się nad sensem życia. I dzień wspólnoty daje temu okazję – podkreślał ks. Grzegorz Wasąg, zastępca moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie.

- Podczas naszego spotkania jest czas na wspólną modlitwę, Mszę św., ale także i na dzielenie się świadectwami. Taki dzień także otwiera na wspólnotę diecezjalną. Dyskutowaliśmy nad działaniami diecezjalnymi ruchu oraz o tym co czeka nas w nadchodzące wakacje. Taki dzień to także forma apostolstwa. Bo właśnie ci młodzi mają stawać się apostołami Jesusa w swoich środowiskach szkolnych czy rówieśniczych. Jednym z zadań jakie grupa stawia to dalsza formacja, przygotowanie do wakacyjnych wyjazdów i animowanie najmłodszych, aby powstała parafialna grupa Oazy Dzieci Bożych – dodał ks. G. Wasąg.

Młodzi podczas spotkania analizowali ewangeliczną postać Zacheusza, który od spotkania z Jezusem rozpoczął proces swojego nawrócenia.

- Jest to dla mnie czas odniesienia do oazy wakacyjnej, czas otwarcia się na Ducha Świętego. Możemy wiele rzeczy przemyśleć i otworzyć się na Jego działanie. Rozważaliśmy postać Zacheusza, który uczy nas przyjęcia prawdy o sobie, zaakceptowania swoich słabości, odrzucenia ich po to by w pełni pójść za Jezusem – mówi Magdalena Placha, animatorka.

Jak podkreślali sami młodzi dla nich osobiście był to ważny i cenny czas wspólnego spotkania formacyjnego.

- Dla mnie ten dzień skupienia jest możliwością poznania siebie, możliwością zastanowienia się nad moją relacją do Pana Boga i do innych ludzi. To czas refleksji nad tym co reprezentuję swoim zachowaniem, jak moje świadectwo wpływa na innych ludzi. Powinniśmy się bardziej cieszyć naszą wiarą, to moje przesłanie po tym dniu, przesłanie może i młodego i mało doświadczonego człowieka, ale przesłanie autentyczne i szczere – podkreślał Michał Kaproń.

Wraz z młodymi w spotkaniu formacyjnym brali udział moderatorzy: ks. Ireneusz Rząsa oraz siostra Tomasza ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

Grupa oazowa w parafii liczy blisko 20 osób młodych, którzy spotykają się na cotygodniowych spotkaniach formacyjnych, ale także na innych spotkaniach integracyjnych.

- Zadaniem animatora w parafialnej grupie oazowej to prowadzenie spotkań formacyjnych dla jej uczestników, pomaganiu im w poznawaniu Boga i samych siebie. Spotykamy się raz w tygodniu. Najpierw odbywa się wprowadzenie do danego tematu, potem pracujemy i dyskutujemy o tym w grupach, a na koniec odbywa się wspólne podsumowanie – wyjaśniła Justyna Momot, animatorka.

Sami młodzi zachęcają innych do włączenia się w formację i dołączenia do ich grupy.

- Zachęcam ludzi młodych do wstąpienia do tego ruchu, bo jest to wspólne formowanie się w dojrzałości chrześcijańskiej oraz niesamowity czas spędzony z panem Bogiem i innymi ludźmi – powiedziała Paulina Pituch.

Foto i tekst: arch. par.

 

  do góry

Dodano: 28 lutego 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004