::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

MIŁOSIERNE RĘCE

Pod takim tytułem w parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim odbyła się droga krzyżowa przygotowana pod kierunkiem siostry Wiktorii przez dzieci z Rycerstwa Niepokalanej, scholii parafialnej i przygotowujące się do pierwszej komunii świętej.

Podczas Wielkiego Postu w maryjnym sanktuarium dzieci gromadzą się w każdą środę na wspólnej modlitwie na nabożeństwie drogi krzyżowej. Kolejne nabożeństwa przygotowywane są przez dzieci ze szkoły podstawowej pod kierunkiem katechetów. Dnia 10 marca wspólną modlitwę przygotowały dzieci działające na co dzień w grupach formacyjnych oraz przygotowujące się do pierwszej Komunii świętej. Podczas pasyjnych rozważań dzieci dziękowały Panu Bogu za dar umiejętności niesienia pomocy wobec bliźnich.

– Dziękowaliśmy Bogu za pomocne dłonie, którymi każde dziecko może wykonywać dobre uczynki. Dzięki dłoniom cierpliwym, oddanym, skromnym, dyskretnym czy miłosiernym, każde dziecko może naprawdę uczynić wielkie rzeczy – podkreślała siostra Wiktoria ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej.

Oprawę liturgiczną drogi krzyżowej zapewnili ministranci i kandydaci na ministrantów.

Foto i tekst: arch. par.

 

  do góry

Dodano: 10 marca 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004