::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

UMOCNIENI NA CZAS MATUR

W ramach rejonowych modlitw w intencji maturzystów bp Krzysztof Nitkiewicz odprawił Mszę św. w janowskim sanktuarium Matki Bożej.

Było to piąte już spotkanie biskupa ordynariusza z maturzystami. W kolejne dni bp Nitkiewicz modlił się o dary Ducha Świętego na czas maturalnych egzaminów i dobre życiowe wybory dla młodych, którzy w tym roku przygotowują się do egzaminu dojrzałości.

W janowskim sanktuarium zgromadzili się maturzyści ze szkół średnich w Janowie Lubelskim, Potoczku i Zaklikowie. Spotkanie rozpoczęło się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia. Następnie młodzi mieli okazję do skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej. Mszy św. przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz, wraz z nim Eucharystię sprawowali kapłani z wydziału duszpasterstwa dzieci i młodzieży oraz księża katechizujący maturzystów. Bp Nitkiewicz zwracając się do maturzystów podkreślił, jak ważne jest budowanie wzajemnych relacji i wzajemne wspieranie się duchowe i modlitewne. We wspólnej modlitwie wzięli udział maturzyści ze szkół średnich w Janowie Lubelskim, Potoczku i Zaklikowie wraz z nauczycielami i katechetami. Młodzi podarowali biskupowi ordynariuszowi „Sowę z Lasów Janowskich” rękodzieło wykonane z papieru, która jest symbolem mądrości przez nich zdobywanej.

Na zakończenie ks. Tomasz Lis, proboszcz zaprosił maturzystów do indywidualnego nawiedzania sanktuarium w dniu matur.

Foto i tekst: arch. par.

 

 

  do góry

Dodano: 27 marca 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004