::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DROGA PIĘKNYCH LUDZI

Po siedmiu trasach wędrowali pątnicy podczas Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która wyruszyła z Janowa Lubelskiego. Najwięcej osób wybrało trasę do kościoła św. Józefa w Kocudzy.

Uczestnicy, którzy chcieli zmierzyć się z trudem nocnego wędrowania po niełatwych trasach przybyli do janowskiego sanktuarium, gdzie w biurze EDK mogli zaopatrzyć się w plany poszczególnych tras oraz rozważania drogi krzyżowej.
Janowska EDK rozpoczęła się Mszą św., której przewodniczył ks. Tomasz Lis, proboszcz wraz z ks. Rafałem Olszówką, wikariuszem z Annopola.

Po Mszy św. organizatorzy podali podstawowe informacje i zasady wędrowania Ekstremalną Drogą Krzyżową.
Pątnicy indywidualnie lub w małych, rodzinnych grupach wyruszali na wybrane trasy. W tym roku biuro janowskiej EDK przygotowało trasy: do Kocudzy (23 km), do Goraja (30 km), do Biłgoraja (42 km), do Radecznicy (42 km), do Kraśnika (44 km), do Radomyśla nad Sanem (48 km), do Leżajska (70 km).

- My rodzinnie idziemy po raz pierwszy. Wybraliśmy trasę do Kocudzy, bo nie jesteśmy pewni naszych sił, a po drugie w trwającym Roku św. Józefa będziemy mieli okazję zyskać odpust zupełny w tej świątyni. Mamy nadzieję, że to będzie czas wspaniałej wspólnej modlitwy i trudu, który wspólnie ofiarujemy w pewnej intencji – podkreślał Krzysztof.

- Od ponad dwóch miesięcy sztab EDK zbierał się co tydzień, by skrupulatnie przygotowywać trasy, organizować ich zabezpieczenie i cały szereg zadań jakie stawiała organizacja. Najbardziej trudna była niepewność czy w dobie trwającej pandemii EDK się odbędzie. Cieszymy się, że uczestnicy bardzo odpowiedzialnie wyruszali na trasę na małych rodzinnych grupach z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – mówił ks. Tomasz Lis.

Pogoda pątnikom dopisała. Temperatura spadła tylko kilka stopni poniżej zera. Dzięki temu wędrowało się w dobrych warunkach. Uczestnicy podkreślali, że cieszą się, że choć właśnie w taki sposób mogą poczuć wartość Wielkiego Postu i podjąć wyrzeczenia, które kształtują charakter i pozwalają wzmacniać wiarę w podejmowanych wyzwaniach.

Foto i tekst: arch. par.

 

 

  do góry

Dodano: 27 marca 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004