::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZRÓBCIE MU MIEJSCE, PAN IDZIE Z NIEBA!

Dzięki zmniejszeniu obostrzeń sanitarnych mogła się odbyć tegoroczna procesja Bożego Ciała. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. o godz.10.30. której przewodniczył ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii. W homilii ks. Konrad Durma mówił o znaczeniu kultu Eucharystii i jego odniesieniu w życiu osobistym. Po Mszy św. wyruszyła procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy usytuowanych wokół janowskiego Rynku. Poszczególne ołtarze przygotowały wspólnoty parafialne: Oaza Rodzin, Legion Maryi, grupa Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, Krąg Biblijny oraz Rada Parafialna. We wspólnej procesji wzięły udział: dzieci sypiące kwiaty i niosące poduszki z emblematami eucharystycznymi, ministranci i lektorzy, młodzież oazowa, chór parafialny, strażacy z OSP w Białej i w Janowie Lubelskim oraz wierni, którzy przybyli całymi rodzinami. O tradycyjny przebieg procesji zatroszczyły się: Siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Boże, katechetki i księża wikariusze.

Od kilku dni dzwonili do mnie rodzice, aby zarezerwować tradycyjne „poduszki” z emblematami eucharystycznymi, które niosą dzieci. Podkreślali, że nie mogą się doczekać tradycyjnej procesji – mówiła siostra Wiktoria.

O oprawę muzyczną i wokalną zadbał chór parafialny wraz z dyrygentem i organistą. Procesja zakończyła się przy ołtarzu polowym na Placu Maryjnym. Podczas homilii wieńczącej procesję ks. T. Lis podkreślił, że uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej powinna posłużyć do odnowienia naszej czci ku Najświętszej Eucharystii i ożywienia kultu eucharystycznego.

– To sam Chrystus zapragnął pozostać z nami, aż do końca świata pod postacią chleba i wina. I choć nasz wzrok i smak często mylą się szukając sposobu odkrycia na sposób ludzki bliskości Boga, to jednak musimy wznieść się na poziom naszej wiary, aby doświadczyć zadziwiającej i fascynującej obecności Wszechmocnego Boga w pokornej postaci chleba i wina – mówił podczas homilii ks. T. Lis.

Procesję zakończyło odśpiewanie „Te Deum” i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy na wspólną modlitwę w oktawie Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna o godz. 17.30.

Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek, 10 czerwca Mszą św. o godz. 17.00, po czym wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy usytuowanych wokół Rynku, tak jak w uroczystość Bożego Ciała.

Tekst i foto: ks. Tomasz Lis

 

Kliknij poniższe obrazki i obejrzyj na YouTube

 

  do góry

Dodano:3 czerca 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004