::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTY ANTONI NA KRUCZKU

„Patron odnalezienia rzeczy ważnych” – pod takim hasłem odbyła się 13 czerwca piesza pielgrzymka z naszego sanktuarium do kapliczki p.w. św. Antoniego na Kruczku.

Mimo początkowo niesprzyjającej pogody, zaczął padać deszcz, na wspólne wędrowanie z modlitwą wybrała się grupa parafian oraz gości. Najpierw trasa pielgrzymki wiodła do przydrożnych kapliczek, przy których okoliczni mieszkańcy prosili o błogosławieństwo dla pól, ogródków, sadów i zasiewów. Następnie przy wspólnym śpiewie i modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia pielgrzymi dotarli na Uroczysko, leśny zagajnik, na Kruczku, gdzie znajduje się kaplica poświęcona św. Antoniemu. W pielgrzymce wzięli udział: poseł Jerzy Bielecki, przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego oraz janowscy harcerze wraz ze swoim opiekunem Piotrem Makiem. Pośród pielgrzymów nie zabrakło rodzin wraz z dziećmi. Oprawę muzyczną zapewniła grupa oazowa. Miejsce i kapliczkę do liturgii przygotowała rada parafialna, która opiekuje się tym miejscem. Na Uroczysku znajdują się także liczne pomniki walczących o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny.

Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii, który w homilii podkreślił, że to miejsce przypomina nam, abyśmy w naszym życiu z pomocą św. Antoniego szukali prawdziwych wartości. Kaznodzieja przywołał postać młodej dziewczyny Anny Jedynak, którą w tym miejscu w 1861 roku poniosła śmierć męczeńską z rąk rosyjskiego kozaka broniąc swojej czystości i godności.

Po Mszy św. odmówiono wspólnie litanię do św. Antoniego oraz zawierzono rodziny parafii jego opiece.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

Kliknij poniższy obrazek i obejrzyj film na YouTube!

 

  do góry

Dodano:14 czerwca 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004