::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PIELGRZYMKA - MADONNY PODLASIA

Dzięki ustępującej pandemii mogliśmy zorganizować parafialną pielgrzymkę autokarową do sanktuariów maryjnych Podlasia. Po wyruszeniu na trasę pod duchową opieką ks. Tomasza Lisa, proboszcza i siostry Wiktorii już w autokarze rozpoczęliśmy wspólną modlitwę i zawiązanie wspólnoty pielgrzymkowej. Pierwszym miejsce pielgrzymowania było sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie, gdzie na Górze Krzyży umieściliśmy przywieziony przez nas krzyż pielgrzymi. Przeszliśmy dróżkami Siedmiu Boleści Matki Bożej modląc się koronką ku Jej czci. Każdy mógł nabrać wody, która według legendy, ma właściwości lecznicze.

Następnie ruszyliśmy do Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce, gdzie w ostatnich latach miał miejsce cud Eucharystyczny. Rozpoczęliśmy modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy św. Kolejnym przystankiem naszego pielgrzymowania było sanktuarium maryjne w Różanymstoku. Tam też nocowaliśmy.

Niezwykle radosnym momentem w naszym pielgrzymowaniu był pogodny wieczór poprowadzony przez siostrę Wiktorię i występ księdza proboszcza w roli woźnicy Dzień zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim i modlitwą za naszych bliskich – podkreślała jedna z uczestniczek pielgrzymki.

Kolejnego dnia ruszyliśmy do Augustowa, by ruszyć w rejs statkiem po Kanale Augustowskim. Dotarliśmy do sanktuarium maryjnego na wyspie na Jeziorze Studziennicznym, gdzie od lat znajduje się sanktuarium Maryi Panny.

Tutaj uczestniczyliśmy we Mszy św. i poznaliśmy historię związania tego miejsca z papieżem Janem Pawłem II – dodał jeden z pielgrzymów.

Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania był pokamedulski klasztor na Wigrach.

Tutaj odwiedziliśmy pokoje, gdzie gościł nasz papież Jan Paweł II oraz apartamenty królewskie. Niezwykle ciekawe było zwiedzanie i poznawanie historii życia kamedułów, którzy żyli tutaj i modlili się przez dziesięciolecia – dodał jeden z pielgrzymów.

Pielgrzymom pogoda i humory dopisywały przez cały czas trwania pielgrzymowania.

Czekamy na następna pielgrzymkę – podkreślali pątnicy.

Tekst i foto: arch. paraf.

Bardzo dużo zdjęć na Google-Zdjęcia! (kliknij!)

 

 

Poniżej kilka wybranych zdjęć

z pielgrzymki - Madonny Podlasia.

  do góry

Dodano:26 sierpnia 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004