::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

WYPRAWA NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI

W ostatni dzień sierpnia grupa dzieci z naszej parafii wybrała się na zwiedzanie niezwykle ciekawych miejsc w Świętokrzyskim. Podróż wiodła przez magiczne miejsca związane z przyrodą, historią i bajkowym światem.

- Chcieliśmy podsumować wakacje oraz umożliwić dzieciom poznanie pięknej Puszczy Świętokrzyskiej, zagadkowej Pustelni Złotego Lasu i świata bajki ukrytego w Pacanowie. Myślę, że wrażenia uczestników wyprawy pozostaną długo w ich pamięci. Dzieci mogły nie tylko zacieśnić wzajemne relacje, poznać się bliżej, ale przede wszystkim wypocząć i uczestniczyć w niezwykłej wyprawie w świat bajki i pięknej przyrody – podkreślał ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

Pierwszym przystankiem była wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, gdzie dzieci mogły dosłownie wejść w bajkowy świat i poznać historię opowieści, jakie powstawały w ciągu ostatnich stuleci. W centrum można było poznać nie tylko Koziołka Matołka, ale i bohaterów najbardziej znanych bajek w historii Polski i świata.

Po bajkowej wizycie w Pacanowie przyszła kolej na poznanie walorów polskiej przyrody w Puszczy Świętokrzyskiej. Odwiedzając Pustelnię Złotego Lasu w Rytwianach, dzieci mogły zapoznać się z historią tego niezwykłego miejsca, poznać jego duchowe walory oraz doświadczyć niezwykłe przemawiającej ciszy. W pustelni uczestnicy wyprawy nabrali także sił witalnych korzystając ze smacznej kamedulskiej kuchni. Mimo niesprzyjającej pogody wyprawa na zakończenie wakacji była niezwykle udana.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano:2 września 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004