::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PRZED ODPUSTOWA MODLITWA ZA ZMARŁYCH

4 września, w sobotę poprzedzającą uroczystości odpustowe ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, na parafialnym cmentarzu modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych.

- To stały element uroczystości odpustowych, gdy gromadzimy się na cmentarzu, aby wspominać bliskich zmarłych i modlić się o ich zbawienie wieczne. Chcemy łączyć się duchowo z tymi, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce wiary ku Królestwu Bożemu. To piękna tradycja, że świętowanie rozpoczynamy pośród tych, którzy przekazali nam wiarę, uczyli nas modlitwy, a z którymi nadal wspólnie tworzymy jeden Kościół, my jeszcze ten pielgrzymujący, a zmarli ten już triumfujący. Miłe jest to, że na tą wspólną modlitwę przybywają wszyscy mieszkańcy Janowa Lubelskiego, niezależnie od przynależności parafialnej – podkreślał ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Modlitwę za zmarłych rozpoczął różaniec, w którym polecaliśmy wiernych zmarłych. Następnie Mszy św. przewodniczył ks. Waldemar Farion, proboszcz parafii p.w. św. Jadwigi. We wspólnej modlitwie uczestniczyli kapłani pracujący w naszej parafii oraz z niej pochodzący: ks. Leszek Pachuta i ks. Krzysztof Lipski. Homilię wygłosił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii. Kończąc wspólną modlitwę już o zmierzchu janowska nekropolia zapłonęła tysiącami świateł, które mieszkańcy zapalali na grobach swoich bliskich.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano:5 września 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004