::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ODPUST KU CZCI NARODZENIA MARYI

Doroczny odpust połączony był dożynkami dekanalnymi. Korowód dożynkowy rozpoczął się o godz. 10.30. Podczas krótkiego występu delegacja każdej parafii zaprezentowała swój wieniec oraz dołączyła stosowaną pieśń lub wiersz mówiący o pracy na roli i współczesnych problemach rolniczych. Starostami dożynek byli mieszkańcy parafii Godziszów. Delegacje z wieńcami witał kustosz sanktuarium ks. Tomasz Lis wraz z dziekanem ks. Janem Kardasiem i ks. Józefem Krawczykiem, proboszczem Godziszowa.

Następnie rozpoczęła się modlitwa różańcowa podczas której wierni dziękowali za tegoroczne plony. Sumie odpustowej przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz. Koncelebrowali ks. kan. Jan Kardaś, dziekan dekanatu, ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii oraz kapłani przybyli wraz ze swoimi parafianami. We wspólnej modlitwie uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz licznie przybyli pielgrzymi. Bp Nitkiewicz mówił w kazaniu, że podobnie jak w czasach Maryi, Bóg prowadzi współczesny Kościół i wszystkich wierzących. Mówi do nas ludzkim językiem, objawia się w codzienności.

- Nie radzimy się niestety Boga jak kiedyś Mojżesz, nie interpretujemy Bożych znaków. Stawiamy na własne pomysły, na własne siły. Bolesna rzeczywistość pokazuje jednak, że to błędna droga. Uroczystość Narodzin Matki Bożej, mówi nam, powinniśmy zmienić, skorygować nasz sposób myślenia i postępowania, otwierając się bardziej na Boga. Chcemy przecież wydawać obfitsze owoce i nie zaprzepaścić możliwości jakie daje nam każdy dzień ziemskiego życia. Potrzebujemy Bożej pomocy również w związku z trwającym trzecim Synodem Diecezjalnym, który w najbliższych dniach rozpocznie swoje posiedzenia plenarne. Proszę was najdrożsi o modlitwę w tej intencji, a siostry i braci, którzy będą bezpośrednie uczestniczyli w obradach o jak największe zaangażowanie. Chodzi przecież o dobro całej naszej wspólnoty diecezjalnej oraz o misję, jaką powinna wypełniać, „aby Bóg był wszystkim we wszystkich”. Niech inni patrząc na naszą radość płynącą z wiary oraz na wzajemną miłość, zapragną dla siebie podobnego życia – podkreślił bp Nitkiewicz.
Po Eucharystii Biskup Ordynariusz poświecił wieńce dożynkowe i ziarno siewne oraz odbyła się procesja po placu Maryjnym.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano:9 września 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004