::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTY STANISŁAW KOSTKA WZOREM

UMIŁOWANIA EUCHARYSTII

Pod takim tytułem został przeprowadzony w naszej parafii konkurs rodzinny w którym chcieliśmy uczcić i przypomnieć postać św. Stanisław, patrona dzieci i młodzieży. Chętni mieli do wykonania pracę plastyczną w dowolnej technice lecz na formacie nie mniejszym niż A4 dotycząca postaci św. Stasia Kostki jego kultu eucharystycznego.

- Na konkurs wpłynęło 39 prac w różnej technice. Wiele z nich było wykonanych bardzo ciekawą techniką i zwierało dużą inwencję. Cieszymy, że prace wykonywane były wspólnie w rodzinie – podkreślił ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Złożone do konkursu prace zostały zaprezentowane na parafialnej wystawie przygotowanej przez siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej, posługujące w naszej parafii.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w niedzielę 19 września po Mszy św. o godz. 10.30. Jury w skład którego weszli księża posługujący w naszej parafii wyłoniło 4 prace przyznając im miejsca na konkursowym podium.

Pierwsze miejsce – Dawid, Martyna, Wiktor Rzepeccy,

Drugie miejsce – Zofia, Julia, Anna Biernat wraz z Rodzicami,

Trzecie miejsce – ex quo - Patryk Miś z rodziną i Michał Mróz z mamą.

Podczas Mszy św. montaż słowno-muzyczny o św. Stanisławie zaprezentowała młodzież licealna z naszej parafii pod kierunkiem ks. Tomasza Kopcia. Przybliżając dzieciom i zebranym wiernym życie i cechy św. Stanisława Kostki.

– Z serca dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i przygotowanie wszystkich obchodów ku czci św. Stanisława Kostki, który patronuje i naszej Ojczyźnie i dzieciom i młodym. Niech jego wstawiennictwo i opieka towarzyszy uczniom podczas trwającego roku szkolnego i formacyjnego – podkreślił ks. Tomasz Lis

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano:20 września 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004