::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

POMAGAJĄC INNYM UBOGACAMY SIEBIE

W dniach 1 i 2 października w sklepach Biedronka na terenie naszego miasta odbyła się zbiórka żywności w ramach akcji „Tak. Pomagam” organizowanej przez parafię św. Jana Chrzciciela.

W kweście wzięło udział 96 wolontariuszy, którzy w piątek w godzinach popołudniowych i w sobotnie przed południe zbierali ofiarowaną przez robiących zakupy w Biedronkach żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia, która będzie rozdysponowana dla rodzin potrzebujących i osób ubogich.

Bardzo się cieszę, że w akcję włączyło się tak wiele osób dobrej woli w tym młodzież i całe rodziny, które kwestowały w sklepach. Zebrana żywność będzie posegregowana i zostaną z niej przygotowane paczki, które trafią do najbardziej potrzebujących. Chciałbym bardzo podziękować wolontariuszom i ofiarodawcom – podkreślał ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Akcję zbiórki żywności poprowadziły siostry ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej posługujące w parafii oraz księża wikariusze. Jak co roku młodzież bardzo chętnie włączyła się w tę akcję posługując jako wolontariusze w kweście a także w segregacji żywności. Dla wielu młodych było to bardzo budujące doświadczenie, że pomagając innym, ubogacamy siebie czyniąc miłosierdzie. Dziękujemy im z serca.

Podczas zbiórki zebrano ponad 850 kilogramów żywności w tym: makarony, kasze, mąka, konserwy, cukier, oliwa oraz wiele innych produktów, które trafią do potrzebujących z naszej parafii.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano:3 października 2021 r.

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004