::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PARAFIALNY DZIEŃ RÓŻAŃCOWY

W związku ze świętem Matki Bożej Różańcowej w naszym sanktuarium obchodziliśmy szczególny dzień poświęcony modlitwie różańcowej. Rozpoczęliśmy go w wigilię święta nocną adoracją Najświętszego Sakramentu.

Każdego miesiąca w janowskim sanktuarium odbywa się nocna adoracja, związana ze świętem maryjnym. Chcemy w ten sposób dać mieszkańcom miasta możliwość osobistej modlitwy przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie i uczczenia Jego Matki. W wigilię święta Matki Bożej Różańcowej adoracja trwała od godz. 19.00 do północy i była zakończona Pasterką Maryjną. W tę adorację wpisało się czuwanie chóru parafialnego, który śpiewem pieśni uwielbienia i maryjnych uwielbiał Jezusa w Najświętszym Sakramencie – poinformował ks. Tomasz Lis, proboszcz.

W samym dniu Matki Bożej Różańcowej o godz. 16.00, jak przez cały październik, swoją modlitwę różańcową poprowadziły dzieci. W codziennych rozważaniach dzieci, poznają nie tylko sens poszczególnych tajemnic różańcowych, ale także wplatają we wspólna modlitwę osobiste intencje.

O godz. 17.30 swoje modlitewne spotkanie mieli zelatorzy Kół Żywego Różańca. W parafii działa około 50 Kół Żywego Różańca. Podczas wieczorowej Mszy św. dziękowaliśmy Matce Janowskiej za wszelkie łaski jakie parafianie i pielgrzymi wymadlają tutaj na różańcu. Podczas homilii ks. T. Lis, proboszcz odniósł się do fragmentu Pisma świętego mówiącym o czuwaniu Maryi wraz z Apostołami w Wieczerniku przed zesłaniem Ducha Świętego.

Dziś szczególnie Kościół, jak ponad dwa tysiące lat temu Apostołowie wraz Maryją, musi się nieustannie gromadzić na modlitwie i wołać o Ducha Świętego. Nasza codzienna maryjna modlitwa, jak i ta wspólnotowa, szczególnie w miesiącu październiku, to trwanie przy Maryi i wraz z Maryją. (…) Różaniec pozwala nam nieustannie zgłębiać tajemnice życia Jezusa Maryi i odnosić je do naszej codzienności. Różaniec to niezwykle silna więź, słodkie kajdany, poprzez które Maryja nie pozwala nam się oddalić od Chrystusa – mówił ksiądz proboszcz.

Po Mszy św. odbyła się różańcowa procesja po Placu Maryjny, którą zakończył Apel Jasnogórski.

Foto: arch. paraf.

Kliknij poniższy obrazek i obejrzyj zdjęcia w albumie

Kliknij poniższe obrazki i obejrzyj filmy

  do góry

Dodano: 8 października 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004