::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PIELGRZYMKA - SANKTUARIA PODKARPACIA

Ponad 50 osobowa grupa pielgrzymów odwiedziła dnia 9 października znane sanktuaria Podkarpacia.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia sanktuarium Świętego Michała Archanioła w Miejscu Piastowym, gdzie kustoszami są księża Michalici. Mieliśmy okazję do poznania życia i działalności założyciela zgromadzenia księży michalitów bł. Bronisława Markiewicza oraz oczywiście modliliśmy się w kaplicy poświęconej Świętemu Michałowi Archaniołowi – opowiadał ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Następnie pielgrzymi udali się do sanktuarium Matki Bożej z La Salette w Dębowcu, a stamtąd do Dukli, miejsca urodzenia św. Jana z Dukli.

- Tutaj przy relikwiach świętego modliliśmy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii – dodał proboszcz.

Następnie pielgrzymi odwiedzili klasztor sióstr Nazaretanek w Komańczy, gdzie więziony był bł. kard. Stefan Wyszyński. Historię uwięzienia i pobytu w Komańczy kard. Wyszyńskiego przybliżyła siostra przełożona wspólnoty nazaretanek.

- Kolejnym sanktuarium, które nawiedziliśmy była Kalwaria Pacławska, gdzie modliliśmy się podczas Mszy św. i Maryi zawierzaliśmy nasze intencje. Piękna pogoda pozwalała nam podziwiać przepiękne bieszczadzkie widoki pomalowane jesiennymi kolorami drzew – dodał ks. T. Lis.

Ostatnim miejscem październikowej pielgrzymki było sanktuarium Matki Bożej w Leżajsku, gdzie pielgrzymi mogli wysłuchać pięknego koncertu organowego oraz poznać historię objawień Matki Bożej w Leżajsku.

– Nasze pielgrzymowanie zakończyliśmy zawierzeniem się Maryi w łaskami słynącym wizerunku znajdującym się w bocznej kaplicy leżajskiego sanktuarium – podsumował ksiądz proboszcz.

Foto i tekst: arch. paraf.

Kliknij poniższy obrazek i obejrzyj zdjęcia w albumie

  do góry

Dodano: 11 października 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004