::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

RÓŻAŃCOWY KONKURS DLA DZIECI

Blisko sto prac wpłynęło na parafialny konkurs różańcowy organizowany w janowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i Różańcowej.

- Parafialne konkursy religijne to forma aktywizacji dzieci i ich rodzin. Ostatnio zorganizowaliśmy konkurs o św. Stanisławie Kostce, a teraz w miesiącu październiku przyszedł czas na konkurs różańcowy. W wykonanie różańca mogli się zaangażować także rodzice. Inwencja twórcza zaskoczyła organizatorów czyli siostry zakonne, katechetów i księży posługujących w naszej parafii. Jak słyszeliśmy z ust wielu rodziców, dzieci same mobilizowały starszych w domu, by różaniec był wykonany jak najbardziej oryginalnie – mówił ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Wśród 93 różańców, które wpłynęły na konkurs jedne wykonane są z orzechów, kasztanów, makaronu, żołędzi czy cukierków. Wiele wykonanych jest bardzo oryginalną techniką z papieru, masy solnej czy perłowej. Nie brak także bardzo kunsztownie wykonanych z różnokolorowych koralików i ozdób. Dzieci wraz z rodzicami codziennie przychodząc na różaniec bacznie obserwowały czy pojawiały się nowe prace i oceniały ich wykonanie. W momencie terminu zamknięcia napływania prac do konkursu zakwalifikowano 93 prace, które oceni specjalna komisja.

Bardzo cieszy nas to, że nie tylko w konkursie wzięło udział tak wiele dzieci i rodzin, ale że codziennie na nabożeństwie różańcowym jest blisko 150 dzieci, które na tę modlitwę maryjną przychodzą wraz z rodzicami lub babciami i dziadziusiami. To piękne świadectwo umiłowania Maryi i Jezusa, których życie rozważamy w kolejnych tajemnicach różańcowych. Na pewno każda praca będzie nagrodzona – zapewnia proboszcz.

Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę 24 października.

Foto i tekst: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 14 października 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004