::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

GŁOSIMY ŻYCIEM JEZUSA

W naszej parafii odbyła się Niedziela misyjna podczas której modliliśmy się za misjonarzy i wspieraliśmy działania misyjne Kościoła.

Niedziela misyjna to czas, którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma zadanie głoszenia Ewangelii. Rozpoczyna ona Tydzień misyjny, w którym modlimy się i wspieramy materialnie misjonarzy: kapłanów, osoby zakonne i świeckie posługujące na krańcach świata głosząc Ewangelię. W tym roku niedziela misyjna przebiegała pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. W naszej parafii grupa dzieci przebrała się za świętych, którzy byli zaangażowani w misyjną działalność Kościoła. Podczas całej niedzieli po Mszach św. odbywała się kwesta na rzecz działań misyjnych jakie prowadzą Siostry Opatrzności Bożej, które posługują w naszej parafii.

Nasze zgromadzenie prowadzi dwie placówki misyjne w Afryce. W jednej siostry pracują jako pielęgniarki w ośrodku zdrowia, prowadzą katolicką szkołę podstawową i przedszkole dla około 500 dzieci oraz prowadzą szwalnię, gdzie dziewczęta i kobiety kameruńskie uczą się szycia, wyszywania i haftu. Angażują się także do pracy duszpasterskiej w parafii, w zakrystii, pomoc w przygotowaniu wiernych do sakramentów, obsługa kaplic dojazdowych.

- Niedawno otworzyłyśmy nowy ośrodek dla sierot, gdzie pod naszą opiekę trafiają dzieci, które utraciły rodziców lub z rodzin które nie są w stanie zapewnić im wychowania i opieki – poinformowała siostra Wiktoria, przełożona wspólnoty w Janowie Lubelskim.

Podczas Niedzieli misyjnej propagowano pomoc dziełom misyjnym i misjonarzom posługującym w dziele Ewangelizacji.

- Dziękujemy z serca wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli nasze działania misyjne. Zapewniamy ich o naszej wdzięczności i modlitwie. Złożone ofiary są przeznaczone na działania misyjne, które realizuje nasze Zgromadzenie – dodała siostra Wiktoria.

Foto i tekst: arch. paraf.

Kliknij poniższy obrazek i obejrzyj zdjęcia w albumie

Kliknij poniższe obrazki i obejrzyj filmy

  do góry

Dodano: 25 października 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004