::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

WYCIECZKA LSO DO WARSZAWY

W sobotę 30 października ministranci i lektorzy z naszej parafii wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Pierwszym punktem na mapie stolicy był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, gdzie młodzi odwiedzili groby znanych i zasłużonych Polaków, a także mogiły żołnierskie. Drugi punkt zwiedzania to Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym ministranci poznali historię i przebieg Powstania Warszawskiego. Trzecim punktem wyjazdu była wizyta na Stadionie Narodowym, po którym rozpoczęło się zwiedzanie Starego Miasta. Ostatnim punktem wycieczki była modlitwa przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki a po niej Msza Święta w Sanktuarium bł. Męczennika.

- Wycieczka była bardzo ciekawa, edukacyjna. Panowała miła atmosfera, dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji o przeszłości Polski, o odwadze młodych ludzi poległych za wolną Ojczyznę. Mieliśmy okazję pomodlić się przy grobie bohatera księdza Jerzego Popiełuszki. Ciekawym miejscem był stadion narodowy i fajnie było zobaczyć go na żywo – mówi Łukasz, jeden z lektorów, a Rafał dodaje:

-Wycieczka była atrakcyjna, świetnie spędzony czas i ciekawe miejsca.

- Wyjazd ten był podziękowaniem dla ministrantów i lektorów za ich gorliwą posługę, jaką pełnią przez cały rok przy janowskim sanktuarium, a także formą integracji po czasie izolacji spowodowanej epidemią Covid-19 – mówi ks. Tomasz Kopeć.

Opiekę nad grupą ministrantów i lektorów pełnili: opiekun grupy ks. Tomasz Kopeć oraz siostry Wiktoria i Tomasza ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej posługujące w naszej parafii. Wyjazd wsparło dofinansowanie z Nadleśnictwa Janów Lubelski.

Foto i tekst: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano: 2 listopada 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004