::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

SŁODKI PODARUNEK DLA POGRANICZNIKÓW

Janowscy harcerze włączyli się ogólnopolską akcję „Czekolada od harcerzy” w której druhowie, w ramach wdzięczności za trudną i odpowiedzialną służbę, dla polskich służb i żołnierzy strzegący granicy polsko-białoruskiej ofiarowują czekoladę.

- Od tygodni obserwujemy jak na polsko-białoruskiej granicy służą polscy żołnierze, strażnicy graniczni i policjanci. Harcerze i skauci bardzo często współpracują ze służbami mundurowymi, również każdy harcerz nosi mundur harcerski – naszą chlubę i dumę. Dlatego harcerze z naszej drużyny razem z 1 Drużyną Harcerską "Atlantyda" wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Czekolada od harcerzy” polegającej na przygotowaniu tabliczki czekolady z przyklejoną małą karteczką z wyrazami wdzięczności za pełnioną służbę – wyjaśnił ks. Tomasz Kopeć, opiekun powstającej drużyny harcerskiej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim.

W akcję włączyły się dwie drużyny „Atlantyda” i „Warta”. Łącznie zebrano 40 czekolad, które wysłano dla żołnierzy na polsko-białoruską granicę.

Bardzo wzruszające były krótkie listy, które harcerze dołączali do czekolad. Wyrażali w nich podziękowanie za ich poświęcenie i trud służby w zabezpieczaniu polskiej granicy – dodał ks. T. Kopeć.

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 28 listopada 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2021


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004