::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI

W dwóch kolumnach, jedna z parafii św. Jadwigi, druga z parafii św. Jana Chrzciciela, podążał Orszak Trzech Króli w Janowie Lubelskim. Mędrcy wraz kapłanami i wiernymi zawierzyli się Dzieciątku Jezus przed stajenką betlejemską w Parku Miejskim.

Był to pierwszy gwiaździsty Orszak Trzech Króli w Janowie Lubelskim. Organizatorzy, dwie parafie postanowiły, że królowie w dwóch kolumnach wraz z wiernymi udadzą się do Stajenki Betlejemskiej, która w tym roku stanęła Parku Miejskim.

Orszak rozpoczęły Msze św. sprawowane w obu parafiach, po czym uformowane dwie kolumny na czele których podążali Królowie, przy śpiewie kolęd udały się do stajenki betlejemskiej.

Po spotkaniu przy stajence trzej królowie oddali pokłon Dzieciątku Jezus i ofiarowali dary: złoto, kadzidło i mirrę. W orszakach podążali wraz z królami: dzieci, młodzież i całe rodziny. Wszyscy wraz z parafialnymi scholami i Olek Orkiestrą kolędowali Jezusowi wspólnie przy stajence. Ognisko przy stajence rozpalili strażacy ochotnicy z OSP w Janowie Lubelskim i Białej, zaś ciepłą herbatę serwowali Rycerze Kolumba.

Podczas wspólnego kolędowanie został odczytany akt zawierzenia miasta i parafii Dzieciątku Jezus.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przebiegu Orszaku, duszpasterzom, siostrom zakonnym ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej, służbom porządkowym, policji, strażakom z OSP Biała i Janów Lubelski, Janowskiemu Ośrodkowi Kultury, scholom, Rycerzom Kolumba. Zapraszamy już za rok na wspólne kolędowanie.

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 7 stycznia 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004