::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO NASZYCH SIÓSTR

2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym, obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego podczas którego modlimy się w intencji sióstr i braci zakonnych. Tego dnia w naszej Parafii modliliśmy się w intencji sióstr posługujących w naszej wspólnocie oraz sióstr, braci i kapłanów zakonnych pochodzących z naszej parafii.
W naszej parafii posługują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej. Przełożoną domu jest siostra Wiktoria, która katechizuje w szkole podstawowej i opiekuje się scholą dziecięcą oraz prowadzi przygotowanie dzieci do pierwszej komunii świętej. Siostra Tomasza, sprawuje funkcję vice-przełożonej, uczy w liceum ogólnokształcącym oraz jest moderatorką parafialnej grupy oazowej. Siostra Zofia pełni posługę zakrystianki. Siostra Gracja, posługuje w kancelarii, zaś siostra Felicja, znana ze swoich zdolności kulinarnych dba o nasze siostry przygotowując dla nich posiłki. Z naszej wspólnoty parafialnej pochodzi 30 sióstr zakonnych oraz kilku ojców i braci zakonnych posługujących w różnych zgromadzeniach zakonnych.

Dziękując Bogu za dar ich powołania upraszamy dla nich wszelkich łask u Pani Janowskiej. Niech Maryja wyjedna Wam łaskę pięknej realizacji swojego powołania zakonnego. Szczęść Boże!

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 5 lutego 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004