::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

FERYJNE PÓŁKOLONIE WYJAZDOWE

Blisko 50 dzieci wzięło udział w feryjnych półkoloniach wyjazdowych, które obyły się w dniach od 14 do 18 lutego w naszej parafii.

Półkolonie były formą nagrody dla dzieci, które przez cały rok są zaangażowane w ruchach i grupach formacyjnych. W półkoloniach wzięły udział dzieci ze scholi parafialnej oraz ministranci.

Pierwszego dnia dzieci wyjechały do Rzeszowa. Najpierw odwiedziliśmy Papugarnię, gdzie każde dziecko mogło osobiści nakarmić oswojone ptaki oraz poznać ich gatunki, nazwy i ptasie nawyki. Kolejnym miejscem wspólnej zabawy był Park Trampolin Grawitacja, gdzie można było poszaleć na różnych trampolinach i innych atrakcjach. Największym wzięciem cieszyły się skoki z wysokości do basenu z gąbkami oraz równoważnia.

Kolejnego dnia odwiedziliśmy Sandomierz. Tutaj zwiedziliśmy najstarszy kościół św. Jakuba, potem przeszliśmy trasą podziemną poznając historię Haliny Krępianki oraz inne legendy sandomierskie. Niezwykle ciekawa była wizyta w Muzeum Diecezjalnym, gdzie poznaliśmy historię wielu eksponatów jak: rękawiczki Królowej Jadwigi i stopy słonia. Dowiedzieliśmy się skąd w sandomierskim muzeum wzięły się japońskie buciki, włosy Napoleona i fajka Adama Mickiewicza. Zwiedziliśmy także sandomierską katedrę.

Trzeciego dnia wyjechaliśmy do Lublina. Najpierw zwiedziliśmy katedrę, a w niej niezwykle ciekawą zakrystię akustyczną oraz skarbiec. Weszliśmy także do kryp, gdzie pochowani są biskupi lubelscy. Tego dnia dzieci miały także okazję spróbować swoich sił na lodowisku.

Czwartek dnia podczas wspólnego wyjazdu dzieci odwiedziły Zamość. Najpierw miały okazję zwiedzić zoo i poznać życie dzikich i egzotycznych zwierząt, potem zwiedziły stare miasto i zamojską katedrę.

Ostatniego dnia półkolonie odbyły się w Janowie Lubelskim. Najpierw był seans bajkowy w miejscowym kinie, a następnie zwiedzanie muzeum i okazja do poznania tajemnic janowskiego więzienia. Dzieci uczestniczyły także warsztatach historyczno-archeologiczne przygotowane przez Muzeum Regionalne w Janowie Lubelskim.

Dziękujemy za wsparcie Starostwu Powiatowemu, Urzędowi Miasta Janów Lubelski oraz rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 19 lutego 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004