::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

POMAGAMY UKRAINIE

W naszej parafii prowadziliśmy zbiórkę darów: artykułów medycznych i opatrunkowych oraz żywności o przedłużonym terminie ważności dla mieszkańców Równego na Ukrainie. O taka pomoc zwróciła się do mieszkańców Janowa Lubelskiego i naszej parafii radna miasta Równe Katarina Marciuk.

Równe na chwilę obecną nie jest objęte działaniami wojennymi. W mieście tym znajduje się duże centrum medyczne i kilka szpitali. Dlatego najpotrzebniejsze w chwili obecnej są tam rzeczy związane z udzielaniem pomocy rannym i tym, którzy ucierpieli na skutek bombardowań w innych rejonach Ukrainy, a trafiają do placówek medycznych w Równem.

- W naszej parafii zorganizowaliśmy zbiórkę środków medycznych, opatrunkowych, koców termicznych, karimat oraz żywność o przedłużonym terminie do spożycia. Odpowiedź parafian była bardzo duża. Dziękuję z serca za złożone dary. Dziękuję wolontariuszom, którzy te dary sortowali i pakowali: księżom wikariuszom, diakonowi, siostrom, harcerzom z parafialnej drużyny, młodzieży. Dziękuję za dary przekazane przez OSP Kawęczyn. Dziękuję młodzieży i nauczycielom z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa za zebrane dary na rzecz osób, które wspomaga diecezjalna Caritas – powiedział ks. Tomasz Lis, proboszcz.

- Jedno z praw harcerskich brzmi: Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim. Jak drużyna włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy organizowaną przez naszą parafię. Przez ostatnie kilka dni w magazynie, gdzie parafianie przynosili dary, prowadziliśmy dyżury, podczas których przyniesione rzeczy strzykawki, koce termiczne, termometry, karimaty, środki opatrunkowe tj. szerokie bandaże/gaza, opaski uciskowe, nici do szycia skóry, szyny do opatrunku złamań opaski usztywniające, woda utleniona, roztwory odkażające, rękawiczki medyczne w różnych rozmiarach, leki przeciwbólowe, sól fizjologiczna) oraz żywność były przez nas segregowane, opisywane i pakowane do pudełek – podkreślał ks. Tomasz Kopeć opiekun parafialnej drużyny harcerskiej „Warta”.

Posegregowane i spakowane dary trafią do szpitali w Równem.

– Pomoc materialna to jedno. Ważna jest także modlitwa o osoby które dotknęła wojna oraz o pokój na Ukrainie. W naszej parafii codziennie o godzinie 17.30 odmawiany jest różaniec w intencji pokoju i zaprzestanie wojny na Ukrainie – dodał ks. Tomasz Lis.

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 7 marca 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004