::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

POMOC HUMANITARNA DLA RÓWNEGO

Ponad 100 paczek z materiałami medycznymi i blisko 50 paczek z artykułami żywnościowymi oraz 30 paczek z artykułami osobistymi zostało dziś przekazane z naszej parafii dla mieszkańców miasta Równe na Ukrainie. Jest to nasz dar serca dla walczących mieszkańców Ukrainy.

Przez kilka dni mieszkańcy naszej parafii i mieszkańcy Janowa Lubelskiego i miejscowości Biała Pierwsza i Druga przynosili dary o jakie zwrócili się mieszkańcy Równego przez swoją deputowaną (radną miejską) Katerinę Marciuk. Na liście najbardziej potrzebnych znalazły się środki medyczne, opatrunkowe koce termiczne, karimaty, żywność o przedłużonym terminie do spożycia.

– Nasi parafianie odpowiedzieli bardzo ofiarnie na ten apel, przez kilka dni złożono bardzo wiele środków opatrunkowych, medycznych i pierwszej pomocy. Nie zabrakło także żywności i innych rzeczy przydatnych w trudnych warunkach wojennych i zimowych. Następnie dzięki wolontariuszom czyli harcerzom i młodzieży dary zostały zinwentaryzowane, spakowane w paczki i przygotowane do transportu. Dziękuję z serca naszym parafianom i wolontariuszom za wielki wkład w to dzieło pomocy – powiedział ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Dary zostały przekazane wolontariuszom z Równego. Mimo niemalże zimowej aury zostały załadowane na samochód transportowy i ruszyły do potrzebujących mieszkańców Równego.

– Cieszę się, że choć w taki sposób możemy wspomóc potrzebujących. Dziękuję także za inne dary, które przekazujemy naszej Diecezjalnej Caritas, która wspomaga uchodźców trafiających do naszych ośrodków – dodał ks. T. Lis.

W janowskim sanktuarium codziennie o godzinie 17.30 odmawiany jest różaniec w intencji pokoju i zaprzestanie wojny na Ukrainie.

Foto i tekst: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 10 marca 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004