::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

LEGIONOWE ACIES

23 marca w naszym sanktuarium odbyło się ACIES Legionu Maryi. Jest to rodzaj spotkania formacyjnego podczas którego członkowie legionu odnawiają swoje oddanie Maryi i gotowość nieustannego służenia Matce Zbawiciela.

W spotkaniu wzięli udział przedstawicieli Komicjom Tarnobrzeg, przedstawiciele poszczególnych parafialnych oddziałów Legionu Maryi z Dekanatu Janów Lubelski wraz z kapłanami, duchowymi opiekunami grup oraz członkowie legionowej Kurii Janów Lubelski.

ACIES rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa prowadzona w intencji pokoju na świecie oraz modlitwy legionowe. Następnie Mszy św. przewodniczył ks. Ireneusz Rząsa, duchowy opiekun Legionu Maryi w parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim wraz z nim Eucharystię koncelebrowali ks. Tadeusz Ocimek, ks. Mariusz Pyryt oraz miejscowi duszpasterze. Podczas homilii ks. I. Rząsa mówił o znaczeniu osobistego oddania się na służbę Maryi, które powinno przejawiać się na wielu płaszczyznach życia osobistego. Następnie wszyscy obecni legioniści odnowili swoje przyrzeczenia złożone Najświętszej Maryi Pannie. Po Mszy św. odbyła się agapa w Domu Parafialnym.

Spotkania formacyjne Legionu Maryi odbywają się w każdą środę o godz. 19.00 w Sali Domu Parafialnego na które wszystkich chętnych zapraszają członkowie Legionu Maryi.

Foto i tekst: arch. paraf

.

  do góry

Dodano: 24 marca 2021 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004