::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

NASZE ŻYCIE WPISANE W KRZYŻ

Droga krzyżowa przeszła w popołudnie Niedzieli Palmowej ulicami Janowa Lubelskiego. Mieszkańcy niosąc krzyż rozważali teksty odnoszące się do rudnych decyzji w konkretnych sytuacjach życiowych.

Nabożeństwo pasyjne rozpoczęło się w kościele św. Jadwigi, gdzie przybyłych powitał ks. Waldemar Farion, proboszcz. Następnie mieszkańcy miasta ponieśli krzyż na trasę drogi krzyżowej, która wiodła ulicami: Jana Pawła II, Kilińskiego i Szewską do janowskiego sanktuarium. Nabożeństwo poprowadził ks. Łukasz Kołodziej wraz z parafianami, którzy czytali rozważania pasyjne. Krzyż pomiędzy poszczególnymi stacjami nieśli przedstawiciele poszczególnych, stanów, zawodów, grup duszpasterskich oraz strażacy z OSP Janów Lubelski i OSP Biała. Nad bezpieczeństwem przemarszu czuwali policjanci i osoby ze Sztabu EDK. Zakończenie drogi krzyżowej odbyło się w janowskim sanktuarium Matki Bożej, gdzie błogosławieństwa końcowego udzielił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

 – Ta droga odbywa się od kilkudziesięciu lat i jest już niemal wpisana w tradycję naszego miasta. Przez pandemię, zabrakło jej dwa lata temu. Dla nas jest to niezwykły czas modlitwy i zadumy nad tajemnicą naszego zbawienia – podkreślała pani Krystyna.

– To nabożeństwo wprowadza nas w Wielki Tydzień, idziemy nim za Jezusem kroczącym z krzyżem ulicami naszego miasta i jak Szymon z Cyreny czy Weronika możemy razem z Nim nieść krzyż lub wpatrzeć się w Jego oblicze. Jest to też możliwość publicznego wyznania naszej wiary, dlatego tak wiele osób bierze w niej udział – dodała pani Beata.

Tekst i foto arch. paraf.

  do góry

Dodano: 11 kwietnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004