::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PAN ZMARTWYCHWSTAŁ! ALLELUJA!

Niedzielną uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczęła procesja rezurekcyjna, która jest wyrazem radości, jaką przeżywa Kościół z faktu zmartwychwstania Chrystusa.

– Ranna procesja to nasza tradycja. Uczestnictwo w tej procesji wrosło w naszą kulturę i rodzinne obyczaje. Brać w niej czynny udział to zaszczyt i wyróżnienie. W naszej rodzinie na poranną Mszę idziemy wszyscy, by potem wspólnie zjeść wielkanocne śniadanie – podkreślał pan Janusz, jeden z parafian.

Po procesji wspólnie modlono się w uroczystej Mszy św. Zmartwychwstania Pańskiego.

Podczas homilii ks. Tomasz Lis mówił o doświadczeniu pustego grobu przez Marię Magdalenę, Piotra i Jana, którzy stopniowo dochodzili do prawdy zmartwychwstania. Kaznodzieja podkreślił, że i dziś często chcemy szukać Jezusa, tam gdzie go nie ma „Maria Magdalena usłyszała „nie ma Go tu”. To dla nas przypomnienie, że grób nie kryje martwego ciała Jezusa. Zmartwychwstały Jezus żyje i pozostał z nami w Eucharystii”.

Na zakończenie Eucharystii ksiądz proboszcz złożył zebranym wielkanocne życzenia i podziękował za wspólną modlitwę podczas całego Triduum. Po czym udzielił zebranym błogosławieństwa na wielkanocne świętowanie.

Tekst i foto arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 19 kwietnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004