::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

„ALEJA LIP DLA POKOLEŃ”

Zasadzono 70 lip jako dar dla przyszłych pokoleń i kół pszczelarskich działających w regionie. Akcja wpisała się w ekologiczny aspekt „Dnia Dobra”.

W ramach „Dnia Dobra” na placu koronacyjnym przy ul. Bialskiej w Janowie Lubelskim powstała „Aleja lip dla pokoleń”.

- Lipa to niezwykle cenne drzewo. Podczas kwitnienia pszczoły znajdują w jej kwiatach cenny nektar z którego powstaje miód, napar z suszonych kwiatów lipy jest naturalnym lekiem, a i spacer pomiędzy kwitnącymi lipami jest niezapomniany ze względu na piękny zapach jaki wydzielają. Stąd pomysł, aby w „Dniu Dobra” uczynić coś dla przyszłych pokoleń i posadzić aleję tych dobroczynnych drzew – wyjaśnił ks. Tomasz Lis, proboszcz.

Akcja podjęta była we współpracy z Nadleśnictwem Janów Lubelski, które ufundowało sadzonki drzew oraz miejscowymi kołami pszczelarskimi. W akcji sadzenia drzew wzięło udział kilkanaście osób. Nad właściwą technologią sadzenia czuwali pracownicy nadleśnictwa. Sadzonki zabezpieczono także przed szkodnikami i płową zwierzyną.

 – Mamy nadzieję, że już za kilka lat nasze rodziny pszczele będą miały tutaj obfity pożytek podczas kwitnienia lip. Miód uzyskiwany z kwiatu lipy ma właściwości lecznicze i charakteryzuje się bardzo subtelnym smakiem – podkreślał jeden z pszczelarzy.

 – Takie zagospodarowanie placu, gdzie odbywała się koronacja obrazu Matki Bożej Janowskiej jest bardzo trafnym pomysłem, bo pozwoli to w przyszłości zorganizować tutaj jakieś imprezy plenerowe – dodawali parafianie. Wokół placu zasadzono 70 sadzonek lipy.

Tekst i foto arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 27 kwietnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004