::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

OD SERCA DO SERCA

To tytuł koncertu charytatywnego, jaki zorganizowali ks. Tomasz Kopeć, wikariusz oraz siostra Tomasza ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej wraz uczniami i nauczycielami I Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

- Na naszą propozycję uczniowie odpowiedzieli bardzo pozytywnie, oferując pomoc, ale także sam udział w koncercie. W ramach występu wytypowani uczniowie oraz zespoły przygotowywały utwory o Bożym Miłosierdziu, pomocy potrzebującym oraz samej idei "bycia dla innych", a także utwory muzyki dowolnej i klasycznej. Koncert finalizował akcję, podczas której przez tydzień uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego zbierali przybory szkolne dla podopiecznych janowskiego domu dziecka – wyjaśnił ks. Tomasz Kopeć, współorganizator akcji.

Do specjalnego kosza ustawionego w szkole zbierano zeszyty, kredki, długopisy, zestawy przyborów szkolnych itp. które trafiły do Placówki Opiekuńczo-wychowawczej "Promyk" i "Słoneczny dom" w Janowie Lubelskim.

Koncert wieńczący akcję charytatywną odbył się w Janowskim Domu Kultury, gdzie młodzi artyści prezentowali przygotowane utwory przed zgromadzoną publicznością. Na scenie wystąpiło 36 osób.

 – Jestem bardzo wdzięczny młodzieży, która włączyła się w zbiórkę oraz tej, która wystąpiła na scenie. Dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy otworzyć nasze serca na potrzebujących. Dodam, że to już kolejny koncert dobroczynny w naszej szkole. W okresie Bożego Narodzenia odbył się koncert charytatywny na rzecz podopiecznych oddziału dziecięcego janowskiego szpitala – dodał ks. Kopeć.

Tekst i foto arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 30 kwietnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004