::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

BĄDŹŻE POZDROWIONA HOSTIO ŻYWA!

Przez całą dobę trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w naszym sanktuarium. Następnie w procesji eucharystycznej przeszliśmy do kościoła św. Jadwigi Królowej.

- Chciałbym z serca podziękować wszystkim parafianom za wspaniałe świadectwo wiary. Podczas całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu cały czas było bardzo wiele osób na indywidualnej modlitwie. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w piękne przygotowanie i głębokie przeżycie tych chwil, adoracji Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękuję za udział w procesjach eucharystycznych i przystrojenie domów i obejść – podkreślił ks. Tomasz Lis.

W ramach parafialnej stacji Kongresu Eucharystycznego przez 24 godziny trwała nieustanna adoracja Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dnia 3 maja na zakończenie parafialnej adoracji została odprawiona Msza św., której przewodniczył ksiądz proboszcz. Homilię wygłosił ks. Ireneusz Rząsa, wikariusz mówiąc o Maryi jako Niewieście Eucharystii. Po zakończeniu Mszy św. wyruszyliśmy z procesją eucharystyczną do parafii św. Jadwigi, która podejmowała całodobową modlitwę eucharystyczną. W procesji wzięły udział tłumy mieszkańców Janowa Lubelskiego dając żywe świadectwo umiłowania Boga obecnego w Najświętszym sakramencie.

Tekst i foto arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano: 5 maja 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004