::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PARAFIALNY PIKNIK RODZINNY

Moc atrakcji przygotowali organizatorzy pikniku jaki odbył się przy parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim. Jedną z nich była bajka przygotowana przez rodziców dla dzieci.

- W organizację niedzielnej majówki zaangażowali się głównie rodzice dzieci, które uczęszczają na scholę parafialną oraz wielu wolontariuszy. Pod egidą sióstr posługujących przy parafii postanowiliśmy zorganizować piknik, na który zaprosiliśmy rodziny naszej parafii, aby wspólnie spędzić niedzielne popołudnie. Chcieliśmy zintegrować rodziny i zachęcicie dzieci do wspólnej zabawy po trudnym czasie epidemii – podkreślił ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

Rodzice przygotowali loterię fantową w której każdy los wygrywał. Na specjalnym stoisku odbywał się kiermasz smakowitych ciast przygotowanych przez mamy. Tatusiowe zaś obsługiwali mega grill z którego serwowano pieczone kiełbaski.

Podczas pikniku każde dziecko mogło wykonać oryginalny makijaż na twarzy i wykonać graffiti na tekturowej ścianie. Oblegana była budka fotograficzna, gdzie można było zrobić rodzinną fotografię. Animatorzy zabaw proponowali puszczanie baniek mydlanych, wspólne tańce, gry i zabawy. Na scenie wystąpiły dzieci z janowskiego przedszkola prezentując swoje zdolności muzykalno-taneczne. Dużą atrakcją była obecność wozów strażackich, policyjnych i pogotowia ratowniczego, gdzie każdy mógł zobaczyć jak wygląda praca służb ratowniczych. Jednak największą niespodziankę dla dzieci przygotowali sami rodzice, którzy wystawili bajkę Jana Brzechwy „Rzepka”. Narratorami były siostry Wiktoria i Tomasza, a rodzice wcieli się w role: „rzepki” dziadka, babci, wnuczka, mruczka, kicia, kurki, gąski, boćka, żabki i kawki. Aktorzy otrzymali wielki brawa od zgromadzonych dzieci i dorosłej publiczności. Wspólne rodzinne świętowanie zakończyło nabożeństwo majowe janowskim sanktuarium.

 

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 31 maja 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004