::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

DZIĘKCZYNIENIE ZA DAR PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ

W naszym sanktuarium odbyło się drugie spotkanie stacyjne w ramach zakończenia Kongresu Eucharystycznego. Za dar pierwszej komunii świętej dziękowały dzieci klas III z całej diecezji.

Na placu maryjnym sprawowana była Msza św. pod przewodnictwem bp Krzysztofa Nitkiewicza. Uczestniczyło w niej ponad 1200 dzieci wraz z rodzicami, opiekunami, wychowawcami i katechetami. Mszę św. koncelebrowali kapłani przybyli z dziećmi pierwszokomunijnymi z terenu całej diecezji.

Biskup sandomierski przywitał dzieci, ich rodziców i opiekunów. Powiedział, że Bóg w Eucharystii stał się dostępny nawet dla najmniejszych i zachęcał zgromadzonych, aby przyjmowali podobną postawę w swoim życiu.

Homilię wygłosił ks. Piotr Klocek, który zachęcał słuchaczy, aby pozostali zjednoczeni z Panem Jezusem i strzegli czystości serca, przystępując jak najczęściej do Komunii Świętej. Kaznodzieja przytoczył także przykład św. Tarsycjusza, który mimo młodego wieku był szafarzem Komunii św. i z tego powodu poniósł męczeństwo.

Po zakończonej Eucharystii ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii, zaprosił dzieci oraz ich opiekunów na posiłek. Następnie odbyły się występy artystyczne. Jako pierwsza wystąpiła schola parafialna, pod kierunkiem sióstr ze Zgromadzenia Opatrzności Bożej, która poprzez śpiew połączony z animacją rozgrzewała pielgrzymów. Przybyli do Janowa Lubelskiego mieli również okazję zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Racławice". Zwieńczeniem spotkania było wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa litanią do Serca Pana Jezusa.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 21 czerwca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004