::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

LSO NA BIESZCZADZKICH SZLAKACH

Nie ma to jak dobrze zacząć wakacje. Takiego zdania byli ministranci, lektorzy i ceremoniarze z Liturgicznej Służby Ołtarza z naszej parafii, którzy wybrali się wraz z ks. Tomaszem Kopciem i opiekunami na wyprawę w Bieszczady.

By wyruszyć na wyprawę ministranci musieli dość wcześnie wstać, bo wyjazd był już o 5 rano. Pierwszą bieszczadzką atrakcją był punkt widokowy w Polańczyku z którego chłopcy mogli podziwiać piękną panoramę gór oraz jeziora Solińskiego, potem był marsz Doliną Ropienki do cerkwi greckokatolickiej, gdzie mogli poznać historię religijną tego regionu Polski.

– Odwiedziliśmy także bardzo znaczące miejsce jakim jest klasztor sióstr w Komańczy, gdzie więziony był bł. kard. Stefan Wyszyński. Siostry opowiedziały nam o czasie przebywania w tym miejscu Prymasa Tysiąclecia oraz o posłudze sióstr Nazaretanek w tym miejscu. Odwiedziliśmy także piękne Sanktuarium Matki Nowego Życia Pani Zagórskiej oraz ruiny klasztoru oo. Karmelitów w Zagórzu, gdzie odbywało się spotkanie grup rekonstrukcyjnych co było niebywałą atrakcją naszego wyjazdy – opowiadał ks. Tomasz Kopeć.

Drugi dzień bieszczadzkiej przygody rozpoczął się od rejsu statkiem po Solinie.

– Oprócz atrakcji przyrodniczych i historycznych ważnym elementem naszego wyjazdu była formacja i modlitwa. W Polańczyku uczestniczyliśmy we Mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Po wspólnej modlitwie zwiedziliśmy słynna zaporę na rzece Solinie, potem odwiedziliśmy ogrody biblijne, miniatury cerkwi i mini zoo w Myczkowcach – dodaje ks. Tomasz.

Jak podkreślali chłopcy wyjazd był wspaniałym wspólnie spędzonym czasem i dobrym wejściem w wakacje. Prawie wszyscy pytali, kiedy kolejny wyjazd.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 28 czerwca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004