::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

W ŚWIECIE BAŚNI

Niezwykłe historie o krasnoludkach, mordolach, czarodziejkach i bulwiakach zachwyciły dzieci, które w ramach wakacyjnego wyjazdu odwiedziły Magiczne Ogrody w Janowcu.

Wyjazd dzieci był podsumowaniem całorocznej pracy formacyjnej oraz nagrodą za coniedzielne upiększanie liturgii śpiewem jaki prowadziła parafialna schola dziecięca pod kierunkiem siostry Wiktorii Byszuk.

Tym razem miejscem w którym schola spędziła wspólnie cały dzień na zabawie i wypoczynku były Magiczne Ogrody w Janowcu, gdzie dzieci mogły przenieść się w świat bajki oraz podziwiać wspaniałe ogrody pełne zieleni i kwiatów.

- Magiczne Ogrody to park zabawy i wypoczynku w którym dzieci i dorośli mogą się przenieść w świat bajkowych opowieści, skrzatów, krasnoludków i czarodziejów. Podobnie było podczas naszej wyprawy. Już po przekroczeniu bramy bajkowego świata zostaliśmy porwani przez „bulwiaka” i „krasnala”, którzy oprowadzali nas po bajkowym świecie – powiedział ks. Tomasz Lis, proboszcz parafii.

Pierwszym przystankiem był Zamek Wróżek, gdzie dzieci rozpoznawały czarodziejskie zapachy i dzięki. Kolejnym bajkowym przystankiem była podróż na magicznej tratwie po bajkowym jeziorze. Za sterami tratwy stanęli ks. Tomasz i siostra Wiktoria, dzięki czemu każdy mógł czuć się bezpiecznie podczas tej przeprawy. Ciekawym było także przejście po grzbiecie Kamiennego Zorana czyli uśpionego smoka.

W tym miejscu pełnym bajkowych odniesień ale i wspaniałego otoczenia nie tylko dzieci czuły się wspaniale. Jednak to one mogły przenieść się we wspaniały świat magicznych bajek oraz wspaniale spędzić czas na wspólnej zabawie – dodała siostra Wiktoria Byszuk, opiekunka scholi parafialnej.

Dzieci zwiedziły Marchewkowe Pole i ruszyły w przejażdżkę Bulwiakową Kolejką, która zauroczyła także i opiekunów. Niezwykle magiczną była wizyta w Krasnoludzkim Grodzie, gdzie dzieci przeszły rycerskie szkolenie oraz mogły przeprawić się po niezwykle ciekawych ruchomych mostach. Oddech można była złapać podczas przelotu w Krasnoludzkich Łodziach. Podczas tej bajkowej podróży dzieci i opiekunowie mogli niemalże dosięgnąć chmur, które przybliżały się i oddalały. Potem był czas na ostre wirowanie w krasnoludzkich karuzelach i na bitwę na polu turniejowym. Jedną z najbardziej ekscytujących chwil była wizyta w Mroczysku pełnym strachów i smoków.

Po sutym obiedzie była czas na zabawę w malowniczych plenerach Magicznych Ogrodów. Dzieci i opiekunowie wracali pełni wrażeń i radości z mile spędzonego dnia. Wyjazd dzieci był dofinansowany przez Urząd Miasta Janów Lubelski.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 8 lipca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004