::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

MAŁŻEŃSKIE ŚWIĘTO

Dzień Męża i Żony obchodzony jest 13 lipca każdego roku, tj. w dzień zawarcia małżeństwa rodziców Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus, również święci Zelia i Ludwik Martin.

Tego dnia w naszej parafii podczas Mszy św. o godzinie 18.00 modliliśmy się w intencji małżonków z naszej parafii, o Boże błogosławieństwo na każdy dzień ich wspólnego życia. W naszej modlitwie pamiętaliśmy szczególnie o małżonkach przeżywających kryzysy oraz w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

Mszy św. przewodniczył proboszcz parafii ks. Tomasz Lis. Homilię o znaczeniu kształtowania duchowości małżeńskiej wygłosił ksiądz wikariusz Piotr Niewrzałek.

Po homilii odbył się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Na zakończenie Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zawierzyliśmy Bogu rodziny i małżeństwa naszej parafii i miasta Janowa Lubelskiego. Nabożeństwo zakończyło indywidualne błogosławieństwo małżonków i rodzin Najświętszym Sakramentem. Niech wspólne wypraszanie przez małżonków łask u Boga będzie w tym dniu owocowało trwałością i świętością małżonków i ich rodzin. Niech będzie to radosny dzień małżonków i całych rodzin.

Dziękujemy Siostrze Tomaszy za posługę fotograficzną.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 14 lipca 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004