::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

RAJD DLA NAJWYTRWALSZYCH

Mimo nienajlepszej pogody młodzi z grup parafialnych wybrali się na rowerowy rajd do Łążka Garncarskiego. Nie zabrakło grzybowych niespodzianek.

W sobotnie przedpołudnie, gdy wiele osób dosypiało po pierwszych dniach roku szkolnego, grupa młodzieży wraz z księdzem proboszczem oraz klerykiem Łukaszem wybrała się na leśny rajd rowerowy do Łążka Garncarskiego. Nie zniechęcił ich mały deszczyk, który jak się okazało był zwiastunem grzybowych niespodzianek.

– Wybraliśmy zielony szlak rowerowy prowadzący przez Rudę oraz urokliwe Lasy Janowskie by dotrzeć do ukrytego w lasach Łążka słynącego z wyrobów garncarskich. Jadąc leśnymi ostępami mogliśmy zobaczyć jak pięknie zmienia się las okrywający się już jesienną barwą. Trzeba przyznać, że zielony szlak jest wymagający, a piaszczyste drogi przeplatane leśnymi podjazdami dały się niektórym we znaki – podkreślał ks. Tomasz Lis.

Po dotarciu do Łążka Garncarskiego z gorącą herbatą i upieczonymi na grillu kiełbaskami czekał na rowerzystów ks. Tomasz Kopeć, wikariusz.

W „Garncarskiej Zagrodzie” spędziliśmy wspólnie czas i choć pokropywał deszcz to nie przeszkodziło to w graniu w piłkę czy przejażdżce w oryginalnej bryczce. Jesień przynosi także inne leśne niespodzianki. Pośród opadających liści ksiądz proboszcz dostrzegł dorodnego borowika, który jak się okazało miał w bliskiej odległości grzybowego brata.

Wrześniowy wyjazd był podsumowaniem projektu „Sprawni i zdrowi” realizowanego dzięki środkom przyznanym przez Burmistrza janowa Lubelskiego.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:11 września 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004