::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

HARCERSKI ZLOT W TOMASZOWIE LUBELSKIM

Ponad 30 harcerzy z janowskich drużyn wzięło udział w Zlocie Hufca ZHP w Tomaszowie Lubelskim zorganizowanego z racji rocznicy bitwy pod Tomaszowem w 1939 r.

Nasi druhowie reprezentowali Janów Lubelski na obchodach rocznicy bitwy pod Tomaszowem w wojnie obronnej w 1939 r. W harcerskim zlocie wzięło udział: 14 harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej Warta działającej przy naszej parafii, 12 harcerzy z 3 Drużyny Harcerskiej Czerwone Kły z Białej oraz 7 harcerzy 7 Środowiskowej Drużyny Starszoharcerskiej „Zielone Szeregi”. Zlot rozpoczął apel, na którym powitano przybyłych harcerzy i omówiono plan dnia. Następnie odbyła się gra terenowa podczas której poznawano miasto oraz jego historię, a w szczególności wydarzenia związane z bitwą z czasów kampanii wrześniowej w 1939 r. Po dość intensywnym wysiłku związanym z grą terenową przyszedł czas na harcerski obiad. Następnie harcerze uczestniczyli we Mszy św. w intencji obrońców Ojczyzny, którzy polegli podczas bitwy w 1939 r. Potem delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym bohaterskich obrońców. Podsumowaniem zlotu było harcerskie ognisko i wspólna wymiana doświadczeń w działaniach drużyn zrzeszonych w Hufcu ZHP w Tomaszowie Lubelskim.

– Każdy taki zlot to okazja do harcerskiego spotkania, poznania historii danego miejsca oraz zdobycia okolicznościowej odznaki, co bardzo cenią sobie harcerze. Cieszę się, że możemy wspólnie z drużynami z Janowa Lubelskiego brać udział w tego rodzaju spotkaniach, które łączą formację harcerską, poznawanie historii oraz modlitwę, która jest niezwykle ważna w pracy i formacji harcerskiej. Nie możemy zapominać, że harcerstwo bazuje na wartościach ewangelicznych i wychowanie połączone jest z formacją ducha – podkreślał ks. Tomasz Kopeć, opiekun 2 WDH Warta...

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:19 września 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004