::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

PSZCZELARSKI JUBILEUSZ

Koło Pszczelarzy Ziemia Janowska obchodziło 65 lat swojej działalności oraz świętowało 5-lecie nadania sztandaru.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w janowskim sanktuarium, gdzie zebrali się zaproszeni goście: z Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Lublinie, poczty sztandarowe z okolicznych kół pszczelarskich oraz pszczelarze wraz z rodzinami.

Mszy św. przewodniczył ks. Tomasz Kopeć, wikariusz, zaś homilię wygłosił ks. Piotr Niewrzałek, wikariusz parafii. Eucharystia sprawowana była przy relikwiach św. Ambrożego patrona pszczelarzy, które od dwu lat są obecne w janowskiej świątyni.

Pszczelarskie świętowanie było podziękowaniem za lata działalności koła oraz jako podziękowanie za tegoroczne miodobranie. Jak podkreślał Józef Łukasik, prezes Koła Pszczelarskiego Ziemia Janowska, obecna gospodarka pasieczna i działalność pszczelarzy to kontynuacja wielowiekowej tradycji hodowli pszczół i pszczelarstwa na terenach janowskich. W wielu rodzinach pszczelarstwo to pasja i zajęcie kultywowane od pokoleń, gdzie tajemnice gospodarowania i hodowli pszczół przekazywane są z pokolenia na pokolenie.

– Jako nasz dar z okazji obchodzonego jubileuszu złożyliśmy w janowskim sanktuarium ornat ze św. Ambrożym, naszym patronem, dziękując mu za opiekę nad naszymi pasiekami i prosząc, by z każdym rokiem przymnażał nam miodu w myśl przysłowia „Święty Ambroży –miodu przymnoży”.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:21 września 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004