::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KRAKÓW JAKIEGO NIE ZNACIE

W Pod takim hasłem odbyła się wycieczka młodzieży z parafialnych grup formacyjnych do Krakowa. Młodzi zwiedzili niezwykle ciekawe i mało znane zakątki królewskiego miasta.

Ministranci, lektorzy praz młodzież grupy oazowej pod opieka ks. Tomasza Kopcia, siostry Wiktorii i siostry Tomaszy i pani Danieli Flis wyruszyli na niezwykłe zwiedzanie Krakowa. Mimo, że prognozy nie zapowiadały się ciekawie, to jednak pogoda dopisała.

– Chcieliśmy zobaczyć Kraków od strony mało znanych miejsc, ale które mocno zapisane są w historii Krakowa takich jak: dzielnica Żydowska, fabryka Schindlera czy miejsce męczeństwa św. Stanisława na Skałce – mówił ks. Tomasz Kopeć.

Zwiedzanie rozpoczęli od dzielnicy Kazimierza, czyli dawnego centrum żydowskiego. Jednym z miejsc które odwiedzili była stara synagoga żydowska, ulice Szeroka, Jakuba, Ciemna i podwórko Józefa. Nieodłącznym elementem zwiedzania tej części Krakowa jest plac Nowy i słynne krakowskie zapiekanki. Następnie zwiedzili miejsce dawnego getta krakowskiego oraz miejsce, gdzie kręcono film „Lista Schindlera” wraz z muzeum „Fabryka Schindlera”. Podsumowaniem „dnia krakowskiego” była Msza św. w kościele na Skałce, gdzie męczeńską śmierć poniósł św. Stanisław biskup krakowski.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano:4 października 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004