::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

MATURZYŚCI PRZY RELIKWIACH DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Młodzież maturalna z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa odbyła pielgrzymkę do relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. Młodzi modlili się o dary Ducha Świętego na czas matur.

Pielgrzymowanie rozpoczęli przy swojej szkole, skąd wyruszyli na skraj Puszczy Jodłowej do miejscowości Nowa Słupia. To właśnie tam rozpoczęli drogę krzyżową wędrując drogą królewską do świętokrzyskiego sanktuarium.

– Rozważając stacje drogi krzyżowej młodzi mogli pochylić się nad sensem podejmowanego trudu w życiu człowieka, który nigdy nie pozostaje bezowocny. Rozmyślając nad Męką Pańską prosili także o wytrwałość w codziennych trudach oraz o dobre wybory życiowe – podkreślał ks. Piotr Niewrzałek.

Po dotarciu na sam szczyt Łysicy i krótkim odpoczynku młodzi pielgrzymi uczestniczyli we Mszy świętej przy relikwiach Drzewa Krzyża Świętego.

- Główną naszą intencją była prośba o pomyślne zdanie egzaminów maturalnych i dobry wybór drogi życiowej – podkreślali maturzyści.

Po Mszy świętej młodzi poznali historię świętokrzyskiego klasztoru i sanktuarium oraz znajdujących się tam zabytków. Wielu uczniów po raz pierwszy mogło zwiedzić i modlić się w tym polskim najstarszym sanktuarium.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano:6 października 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004