::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KAŻDY MOŻE BYĆ MISJONARZEM

W naszej parafii odbyła się niedziela misyjna podczas której modliliśmy się za misjonarzy i wspieraliśmy działania misyjne Kościoła.

Niedziela misyjna to czas którym uświadamiamy sobie, że każdy z nas ma zadanie głoszenia Ewangelii. Rozpoczyna ona Tydzień misyjny w którym modlimy się i wspieramy materialnie misjonarzy: kapłanów, osoby zakonne i świeckie posługujące na krańcach świata głosząc Ewangelię. W tym roku niedziela misyjna przebiegała pod hasłem „Pamiętamy o misjach”. W naszej parafii grupa dzieci przebrała się w stroje dzieci z krajów misyjnych. Podczas całej niedzieli po Mszach św. odbywał się kwesta na rzecz działań misyjnych jakie prowadzą Siostry Opatrzności Bożej, które posługują w naszej parafii.

- Nasze zgromadzenie prowadzi dwie palcówki misyjne w Afryce. Poza codzienną posługą na placówkach misyjnych, gdzie troszczą się o potrzebujących i edukują, siostry prowadzą ośrodek dla sierot, gdzie pod naszą opiekę trafiają dzieci, które utraciły rodziców lub z rodzin które nie są w stanie zapewnić im wychowania i opieki. Poza tym prowadzą szwalnię, gdzie dziewczęta i kobiety kameruńskie uczą się szycia, wyszywania i haftu – poinformowała siostra Wiktoria, przełożona wspólnoty w Janowie Lubelskim.

Podczas Niedzieli misyjnej propagowano pomoc dziełom misyjnym i misjonarzom posługującym w dziele Ewangelizacji.

- Dziękujemy z serca wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli nasze działania misyjne. Zapewniamy ich o naszej wdzięczności i modlitwie. Złożone ofiary są przeznaczone na działania misyjne, które realizuje nasze Zgromadzenie – dodała siostra Wiktoria.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:24 października 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004