::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

HARCERSKI BIWAK W GARNCARSKIEJ ZAGRODZIE

W W dniach 28-29 października druhny i druhowie z parafialnej 2 Wielopoziomowa Drużyny Harcerskiej w Janowie Lubelskim uczestniczyli w jesiennym biwaku w Łążku Garncarskim.

Był to pierwszy samodzielny biwak naszej harcerskiej drużyny. W dwudniowym harcerskim spotkaniu wzięło udział 15 harcerzy wraz opiekunami i ks. Tomaszem Kopciem opiekunem drużyny.

Miejsce biwakowania była Zagroda Garncarska w Łążku Garncarskim. Biwak rozpoczął się zbiórką i harcerską kolacją. Po niej odbyło się spotkanie formacyjne podczas którego harcerze poznawali historię odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. Poznawali postać marszałka Józefa Piłsudskiego oraz historię Legionów Polskich. Nocą harcerze spotkali się przy ognisku na harcerskiej gawędzie i śpiewie piosenek harcerskich i żołnierskich. Po czasie wspólnych spotkań w Garncarskiej Zagrodzie zabrzmiał harcerski capstrzyk. Rano po śniadaniu odbyło się kolejne spotkanie tematyczne poświęcone symbolom narodowym, ich znaczeniu i wymowie. Harcerze wykonali plakaty odnoszące się do kolejnych zwrotek hymnu państwowego. Następnie harcerze mogli zwiedzić dawną chatę wiejską znajdującą się w skansenie garncarskim. Po zbiórce kończącej biwak harcerze powrócili do domów.

Był to nasz pierwszy wspólny biwak podczas którego mogliśmy przygotować się przeżywania ważnych dni związanych z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Formacja patriotyczna jest mocno wpisana w plan wychowawczy harcerstwa i jest jedną z głównych myśli harcerskich. Był to także czas wspólnego poznawania się, stawiania wzajemnych zadań i także wspólnej zabawy – podkreślał ks. Tomasz Kopeć.

Harcerze dziękują właścicielce Zagrody Garncarskiej za wspaniałe przyjęcie i gościnność.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

 

  do góry

Dodano:29 października 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004