::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ŚWIĘTO MŁODYCH

Grupa młodzieży z naszej parafii i innych wspólnot z dekanatu wzięła udział w diecezjalnym Dniu Młodych, które w tym roku odbyło się w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mszy Świętej koncelebrowanej przez licznych kapłanów, przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Ordynariusz Sandomierski podzielił się w homilii swoją refleksją nad sceną ukrzyżowania z przeczytanej Ewangelii. Zauważył, że dzisiaj, podobnie jak na Golgocie, świat szydzi z Chrystusa, wyśmiewa Jego naukę i bluźni. Ta nagonka dotyczy także Kościoła katolickiego i najgorliwszych jego członków. Po homilii siedmioro młodych z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży złożyło uroczyste przyrzeczenia, zobowiązując się służyć Bogu i Ojczyźnie.

Na zakończenie Mszy Świętej Prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej dokonał odnowienia Aktu Intronizacji Chrystusa Króla. Po liturgii uczestnicy spotkania mogli posilić się ciepłym posiłkiem, aby później wysłuchać prezentacji o idei Światowych Dni Młodzieży „Kierunek-Lizbona” w wykonaniu nowych KSM-owiczów. Następnie zebrana młodzież wysłuchała koncertu zespołu „Ufam”.

Tekst i foto: arch. paraf.

  do góry

Dodano: 22 listopada 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004