::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

KIERUNEK BRAGA I LIZBONA

Grupa młodych wyjeżdżająca z dekanatu janowskiego na ŚDM w Lizbonie spotkała się by poznać tradycję i zwyczaje portugalskie oraz archidiecezję Bragi, gdzie będą gościli podczas światowego spotkania.

- Nasze przygotowania do ŚDM-u obejmują spotkania informacyjne oraz przygotowanie duchowe. Co miesiąc spotykamy się na adoracjach Najświętszego Sakramentu w obydwu janowskich parafiach, aby wyjazd na spotkanie młodych Lizbonie było swego rodzaju rekolekcjami do których chcemy przygotować się duchowo. Ponad to spotykamy się w grupie wyjazdowej, aby poznać kulturę, tradycje i zwyczaje jakie panują w Portugali. Mobilizujemy się do nauki na poziomie podstawowym języka portugalskiego oraz poznajemy Archidiecezję Braga, gdzie będziemy goszczeni w dniach poprzedzających ŚDM – wyjaśnił ks. Tomasz Kopeć.

W kolejnym spotkaniu młodzi wymienili się zdobytymi informacjami o co jest najciekawsze w kulturze portugalskiej, jakie miejsca warto zobaczyć i zwiedzić w Bradze oraz Lizbonie.

– Młodzi mają także okazję poznać się lepiej na takich spotkaniach, bo pochodzą z różnych parafii dekanatu i uczęszczają do różnych szkół. Takie wspólne chwile są bardzo potrzebne, aby nawiązać lepsze kontakty, które zaowocują podczas wakacyjnego wyjazdu – dodał ks. Łukasz Kołodziej.

Na zakończenie organizatorzy podali najnowsze informacje organizacyjne.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

  do góry

Dodano: 7 grudnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004