::  Kontakt: Napisz do nas! ::  Ogłoszenia  :: Wykaz stron :: 

 

 

 

 

powrótPowrót do strony głównej

 

ZE ŚWIĘTYM NA TY

Dzieci z parafii św. Jana Chrzciciela w Janowie Lubelskim powitały świętego Mikołaja piosenką. W zamian otrzymały słodki prezent i zadanie by „dzielić się tym co mam”.

- Grupa dzieci, które uczęszczają na scholę parafialną kilka tygodni temu napisała listy do św. Mikołaja zapraszając go do naszej parafii, a konkretnie na Mszę św. dla dzieci. Doręczenie listów świętemu zleciły księdzu proboszczowi i … święty Mikołaj wysłuchał ich próśb i zawitał na dziecięcą Mszę św. – opowiada siostra Wiktoria Byszuk, prowadząca scholę dziecięcą.

Dzieci przygotowały się na powitanie szczególnego gościa ucząc się piosenki witającej biskupa, który zasłynął z czynienia dobra z miłości do innych. Na zakończenie Mszy św. ku radości dzieci w drzwiach janowskiej świątyni pojawiał się święty biskup Mikołaj z całym workiem prezentów. Każde z dzieci mogło się przedstawić św. Mikołajowi i powiedzieć jakie dobro uczyniło w ostatnim czasie. W nagrodę każde dziecko od świętego otrzymało słodki prezent, a na koniec każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z niezwykłym gościem. Żegnając św. Mikołaja dzieci poprosiły go, aby odwiedził ich także za rok, przyrzekając, że postarają się uczynić jeszcze więcej dobra.

Oto tekst piosenki jaką dzieci przygotowały dla św. Mikołaja:

O święty Mikołaju

Przynosisz Dobro nam

I mówisz „lubię dzielić się tym co mam”

Rozdajesz nam Nadzieje

By z Wiarą patrzeć w dal

A Miłość to największy twój dar.

Tekst i foto: arch. paraf.

 

Obejrzyj film na YouTube

 

 

  do góry

Dodano: 7 grudnia 2022 r.

 

Zobacz w archiwum poprzednie wydarzenia

 

 

Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela
23-300 Janów Lubelski, ul. Szewska 1, tel. 15 872 01 11

© 2001-2022


Numer konta bankowego parafii:

Bank Pekao SA I Oddział w Janowie Lubelskim

ul. Wiejska 3, 23-300 Janów Lubelski

konto nr: 92 1240 2757 1111 0000 4006 6004